Julkaistu: 13.05.22

Sinustako Tiedekoulun uusi ope?

Toimintamme laajentuessa haemme lisää Tiedekoulun harrastusryhmän ohjaajia pääkaupunkiseudulle (Helsinki, Espoo, Kauniainen, Vantaa) lukuvuodelle 2022–23.

Lue lisää työtehtävistä ja jätä hakemuksesi Rekrytointi-osiossa.

Täydennyshaku on käynnissä 23.6.22 asti. Olemme yhteydessä jo hakuprosessin aikana sopivien hakijoiden löydyttyä.

Tule mukaan jakamaan oppimisen ja oivaltamisen iloa!

Tiedekoulun
uutisia

Sinustako Tiedekoulun uusi ope?

Toimintamme laajentuessa haemme lisää Tiedekoulun harrastusryhmän ohjaajia pääkaupunkiseudulle (Helsinki, Espoo, Kauniainen, Vantaa) lukuvuodelle 2022–23. Lue lisää työtehtävistä ja jätä hakemuksesi Rekrytointi-osiossa. Täydennyshaku ...
Lue lisää ›

Ilmoittaudu lukuvuodelle 22–23

Ilmoittautuminen tulevalle lukuvuodelle on alkanut, jee! Hyödynnä nyt Early bird -kampanjamme, jossa nappaamme syyslukukauden hinnasta 15 € pois. Etu on voimassa kaikille viimeistään 31.5. ilmoittautuneille. Valittavana on perus-, jatko-...
Lue lisää ›

Kesäleirit

Tiedekoulu järjestää koululaisten loma-aikoina mielenkiintoisia, opettavia ja mukaansatempaavia päiväleirejä! Sukellamme leiriteemaan, opimme ja oivallamme uusia asioita joko koodauksesta, mekaniikasta, animoinnista tai luonnontieteistä....
Lue lisää ›

Tutustu Tiedekoulun oppimispolkuihin

Ohjelmointi

Ohjelmointi ›

Robotiikka

Robotiikka ›

Luonnontieteet

Luonnontieteet ›

Seuraa meitä somessa