ILMOITTAUTUMINEN KEVÄTLUKUKAUSI 2020

Ilmoittautuminen kevätlukukaudella alkaviin uusiin ryhmiin ja jatkoryhmiin, joihin otamme uusia oppilaita on alkanut. 

 

  • Kevätlukukausi 2020 alkaa tammikuussa viikolla 4.
  • Lukukausi käsittää 15 kerran viikossa pidettävää oppituntia.
  • Lisätiedot ryhmän sisällöstä, toimipisteestä, aikataulusta ja lukukausimaksusta näkyy ryhmän edestä i - ikonia painamalla. Lisätietoa ryhmistä ja teemoista opintopolkujen mukaan kohdassa Ryhmät. 

 

Ilmoittautuminen vahvistetaan automaattisella sähköpostilla, jossa on linkki kevätlukukauden laskuun. Ilmoittautuminen kevätlukukaudelle on sitova. Ryhmät muodostetaan ja opettajien resurssit varataan ilmoittautumisten perusteella. Ilmoittautuminen kevätlukukaudelle varaa paikan vain kevätlukukaudeksi. Mikäli lapsella on aikaisempaa harrastuneisuutta, olethan yhteydessä. Katsotaan sopiva ryhmä yhdessä. 

 

JATKAVAT TIEDEKOULULAISET siirtyvät automaattisesti kevätlukukaudella opintopolun mukaiseen jatkoryhmään, erillistä ilmoittautumista ei tarvita. Jatkavien tiedekoululaisten kevätlukukaudesta lähetetään sähköpostia marraskuun alkupuolella. Ryhmät jatkavat poikkeuksetta syyslukukauden mukaisena päivänä ja kellonaikana. Kevätlukukauden lasku lähetetään joulukuun alussa. Mikäli lapsi ei syystä tai toisesta jatka kevätlukukaudelle, pyydämme ilmoittamaan asiasta 1.12.2019 mennessä. 

 

Tiedekoulu ei vakuuta harrastekerhoihin tai päiväleireillä käyviä lapsia. 

Lisätietoa: info@tiedekoulu.fi  

 

Etelä-Suomi

ESPOO


Olari

Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), maanantai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 2lk2 (8-13v), maanantai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), maanantai klo 18.00 - 19.00

Robottikerho 3lk2  (9-14v), maanantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2  (7-12v), maanantai klo 19.00 - 20.00

Koodikoulu 4lk2 (10-15v), tiistai klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 2lk1 (7-12v), tiistai klo 18.00 - 19.00

Robottikerho 4lk2 (10-15v), keskiviikko klo 17.00 -18.00

Koodikoulu 2lk2- 3lk1 (8-13v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

Devaajat 3lk2 (11-15v), keskiviikko klo 19.00 - 20.30

Minitutkijakerho 1lk2 (4-6v), torstai klo 17.00 - 17.45

Tutkijakerho 1lk2 (7-11v), torstai klo 18.00 - 18.45

Tutkijakerho 2lk2 (7-11v), torstai klo 19.00 - 19.45

Ohjelmointi 2lk2 (11-15v), perjantai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 3lk2 (9-14v), perjantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 3lk2 (9-14v), perjantai klo 19.00 - 20.00

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), lauantai klo 11.00 - 12.00

Robottikerho 1lk2  & Koneet 1lk2 (7-12v), lauantai klo 12.00 -13.00

Peliohjelmointi 1lk2, (10-15v) lauantai klo 13.00 - 14.00

Koodikoulu 1lk2  (7-12v), lauantai klo 14.00 - 15.00

Koodikoulu 3lk2 (9-14v), lauantai klo 15.00 -16.00

 

 


Perkkaa

Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), maanatai klo 17.00 - 18.00

Minirobottikerho 2lk2 (4-6v), maanantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), maanantai klo 19.00 - 20.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), tiistai klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), tiistai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), tiistai klo 19.00 - 20.00


Soukka

Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), maanantai klo 18.15 - 19.15

Robottikerho 1lk2 (7-12v), maanantai klo 19.15 - 20.15

Koodikoulu 1lk2 - 2lk1 (7-12v), torstai klo 18.15 - 19.15

Koodikoulu 2lk2  (8-13v), torstai klo 19.15 - 20.15

 

 


Tapiola

Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), maanantai klo 17.00 - 18.00

Minirobottikerho 2lk2 (4-6v), maanantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), maanantai klo 19.00 - 20.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), tiistai klo 17.00 - 18.00

Koneet 1lk2, (8-13v), tiistai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

Python 1lk2 (11-15v), keskiviikko klo 19.00 - 20.00


HELSINKI


Herttoniemi

Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 2lk2 (4-6v), keskiviikko klo 17.00 -18.00

Koneet 1lk2 (8-13v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 19.00- 20.00

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), torstai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), torstai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), torstai klo 19.00 - 20.00


Kallio

Kevään jatkoryhmät

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), maanantai klo 17.00- 18.00

Minitutkijakerho 2lk2 (4-6v), maanantai klo 18.00 - 18.45

Animaatio 1lk2 (11-15v), maanantai klo 19.00 - 20.00

Minirobottikerho 2lk2 (4-6v), tiistai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 2lk2 (8-13v), tiistai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 3lk2 (9-14v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 19.00 - 20.00

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), torstai klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), torstai klo 18.00 - 19.00

Peliohjelmointi 2lk2 (11-15v), torstai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), torstai klo 19.00 - 20.00

Minitutkijakerho 1lk2 (4-6v), lauantai 11.00 - 11.45

Minitutkijakerho 2lk2 (4-6v), lauantai klo 12.00 - 12.45

Minirobottikerho 2lk2 (4-6v), lauantai klo 13.00 - 14.00

 


Kivikko

Kevään jatkoryhmät

Koneet 1lk2 (8-13v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 19.00 - 20.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), torstai klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 3lk1 (8-13v), torstai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 3lk2 (9-14v), torstai klo 19.00 - 20.00

Minitutkijakerho 2lk2 (4-6v), lauantai klo 13.00 - 14.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), lauantai klo 14.00 - 15.00

 


Mannerheimintie

Kevään jatkoryhmät

Koodikoulu 3lk2 (9-14v), tiistai klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), tiistai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), tiistai klo 19.00 - 20.00

Minirobottikerho 1-1lk2 (4-6v), keskiviikko klo 17.00 -18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1 - 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 19.00 - 20.00


Vuosaari

Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), perjantai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), perjantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), perjantai klo 19.00 - 20.00


HÄMEENLINNA


Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1 - 1lk2 (4-6v), torstai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), torstai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1 - 1lk2 (7-12v), torstai klo 19.00 - 20.00


KOUVOLA


Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1lk2  (4-6v), torstai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), torstai klo 18.00 - 19.00


LAHTI

Kevään jatkoryhmät

Robottikerho 1lk2 (7-12v), maanantai klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), maanantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 -2 (7-12v), maanantain klo 19.00 -20.00

Minirobottikerho 1lk2 & 2lk2, (4-6v), keskiviikko klo 17.00 -18.00

Robottikerho 2lk2 & 3lk2 (8-13v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00



LOHJA


Kevään jatkoryhmät

Robottikerho 1lk2&Koneet 1 (7-12v), tiistai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 2lk1 (7-12v), tiistai klo 19.00 - 20.00


VIHTI


Kevään jatkoryhmät

Robo1lk2 & Koneet1lk2 (7-13v), keskiviikko klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

 


VANTAA


Kivistö

Kevään jatkoryhmät

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), maanantai klo 17.00 - 18.00

Koneet 1lk2 (8-13v), maanantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), maanantai klo 19.00 - 20.00

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), perjantai klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), perjantai klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), perjantai klo 19.00 - 20.00


Päiväkumpu

Kevään jatkoryhmät

Minirobottikerho 1lk2 (4-6v), keskiviikko klo 17.00 - 18.00

Robottikerho 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 18.00 - 19.00

Koodikoulu 1lk2 (7-12v), keskiviikko klo 19.00 - 20.00

Koodikoulu 2lk2 (8-13v), torstai klo 17.00 - 18.00

Koodikoulu 3lk2 (9-14v), torstai klo 18.00 - 19.00

Robottikerho 3lk2 (9-14v), torstai klo 19.00 - 20.00


Suomen Tiedekoulu Oy