Ohjelmointi

Kiinnostaako koodaus ja tietotekniikkaa vai kenties pelisuunnittelu, tai sittenkin animointi? Lähde mukaan läsnäopetuksen tai ohjatun verkko-opetuksen ryhmään!

Valikosta näet myös kesän ohjelmointileirit.

Ohjatun verkko-opetuksen ryhmät voit valita kaupunki-valikosta.

Ilmoittaudu lukuvuodelle 2022–2023

Syyslukukausi pyörähtää käyntiin elokuussa viikolla 34, jes! 

Valitse ryhmä

Vaihe 1

Kaupunki

Vaihe 2

Toimipiste

Vaihe 3

Tasoryhmä

Vaihe 4

Ajankohta

Vaihe 5

Aiheet

Harrastusryhmä

Toimipiste

Ajankohta

Tasoryhmä

 

Helsinki, Kallio
torstai klo 19-20
Perusryhmä
LeiriAnimaatioleiri (11-16 v.)
Espoo, Olari
8.-9.6. (ke-to)
LeiriAnimaatioleiri (11-16 v.)
Helsinki, Kallio
22.-23.6. (ke-to)
LeiriAnimaatioleiri (11-16 v.)
Turku, Nummi
22.-23.6. (ke-to)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Espoo, Olari
8.6. (ke)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Espoo, Olari
1.7. (pe)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Espoo, Olari
16.-17.6. (to-pe)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Helsinki, Kallio
17.6. (pe)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Helsinki, Kallio
30.6. (to)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Helsinki, Kallio
4.-5.8. (to-pe)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Turku, Nummi
15.6. (ke)
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-15 v.)
Turku, Nummi
30.6.-1.7. (to-pe)
Hämeenlinna
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Hämeenlinna
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Hämeenlinna
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Joensuu
maanantai 19-20
Perusryhmä
Joensuu
lauantai 14-15
Perusryhmä
Jyväskylä
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Jyväskylä
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Jyväskylä
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Kuopio
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Kuopio
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Lappeenranta
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Lappeenranta
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Lappeenranta
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
lauantai klo 11-12
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 15-16
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 15-16
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Oulu, Etu-Löytty
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Oulu, Kynsilehto
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Pori
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Pori
lauantai klo 14-15
Perusryhmä
Tampere, Pispala
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Tampere, Pispala
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Tampere, Vuores
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Vaasa
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Lahti
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Lintuvaara
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 14-15
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Herttoniemi
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Herttoniemi
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
perjantai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Kivikko
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Kivikko
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Lehtisaari
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Vuosaari
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Vuosaari
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Kaarina, Piikkiö
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Kauniainen
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Kauniainen
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Kauniainen
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Turku, Martti
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Turku, Martti
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Turku, Martti
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Turku, Nummi
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Lahti
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 11-12
Perusryhmä
Espoo, Olari
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Oulu, Kynsilehto
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Pori
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Tampere, Vuores
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Vaasa
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Olari
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Herttoniemi
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Lahti
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Kuopio
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Lappeenranta
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
lauantai klo 12-13
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 16-17
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 19-20
Jatkoryhmä
Oulu, Etu-Löytty
torstai klo 19-20
Jatkoryhmä
Oulu, Kynsilehto
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Tampere, Pispala
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Vaasa
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Vantaa, Myyrmäki
tiistai klo 19-20
Jatkoryhmä
Vantaa, Kivistö
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Kallio
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Kivikko
torstai klo 19-20
Jatkoryhmä
Helsinki, Lehtisaari
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Helsinki, Vuosaari
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Kaarina, Piikkiö
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Kaarina, Piispanristi
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Turku, Martti
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Turku, Nummi
perjantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Helsinki, Kallio
torstai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ohjattu verkko-opetus
lauantai klo 11-12
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
torstai klo 19-20
Jatkoryhmä
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Espoo, Olari
torstai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 12-13
Syventävä ryhmä
Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
keskiviikko klo 17-18
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
keskiviikko klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
lauantai klo 13-14
Syventävä ryhmä
Tampere, Pispala
keskiviikko klo 19-20
Syventävä ryhmä
Helsinki, Kallio
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
keskiviikko klo 16-17
Syventävä ryhmä
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
keskiviikko klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
lauantai klo 12-13
Syventävä ryhmä
Espoo, Olari
tiistai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 13-14
Syventävä ryhmä
Helsinki, Kallio
maanantai klo 17-18
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
torstai klo 16-17
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
lauantai klo 14-15
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 17-18
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
lauantai klo 13-14
Syventävä ryhmä
Espoo, Olari
tiistai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
keskiviikko klo 17-18
Syventävä ryhmä
Helsinki, Kallio
maanantai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
torstai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
lauantai klo 13-14
Syventävä ryhmä
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
6.-7.6. (ma-ti)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
27.-28.6. (ma-ti)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
3.-4.8. (ke-to)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
13.-14.6. (ma-ti)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
9.-10.6. (to-pe)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
13.-14.6. (ma-ti)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
27.-28.6. (ma-ti)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Turku, Nummi
8.-9.6. (ke-to)
LeiriKoodileiri (7-12 v.)
Turku, Nummi
20.-21.6. (ma-ti)
LeiriPeli, Scratch & Python -leiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
20.-21.6. (ma-ti)
LeiriPeli, Scratch & Python -leiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
13.-14.6. (ma-ti)
Täynnä
LeiriPeli, Scratch & Python -leiri (7-12 v.)
Turku, Nummi
16.-17.6. (to-pe)
LeiriPython-leiri (10-15 v.)
Espoo, Olari
10.6. (pe)
LeiriPython-leiri (10-15 v.)
Espoo, Olari
15.6. (ke)
LeiriPython-leiri (10-15 v.)
Espoo, Olari
5.8. (pe)
LeiriPython-leiri (10-15 v.)
Helsinki, Kallio
29.6.(ke)
LeiriPython-leiri (10-15 v.)
Turku, Nummi
6.-7.6. (ma-ti)
Ohjattu verkko-opetus
lauantai klo 14-15
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 16-17
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 14-15
Syventävä ryhmä
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 19-20
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
torstai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 17-18
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
keskiviikko klo 18-19
Syventävä ryhmä

Tutustu Tiedekoulun oppimispolkuihin

Ohjelmointi

Ohjelmointi ›

Robotiikka

Robotiikka ›

Luonnontieteet

Luonnontieteet ›

Seuraa meitä somessa