Ohjelmointi

Kiinnostaako koodaus ja tietotekniikkaa vai kenties pelisuunnittelu, tai sittenkin animointi? Lähde mukaan läsnäopetuksen tai ohjatun verkko-opetuksen ryhmään!

Valikosta näet myös kesän ohjelmointileirit.

Ohjatun verkko-opetuksen ryhmät voit valita kaupunki-valikosta.

Lukuvuoden 2022 - 2023 harrastusryhmät

Syyslukukausi on pyörähtänyt käyntiin elokuussa viikolla 34, jes! Lukkarista näet ajankohdat ja toimipisteet.

Huom! Olethan yhteydessä info@tiedekoulu.fi jos vielä olet kiinnostunut aloittamaan syyslukukauden ryhmissä.

Kevätlukukauden uusien, alkavien ryhmien ilmoittautuminen aloitetaan marraskuussa 2022.

Valitse ryhmä

Vaihe 1

Kaupunki

Vaihe 2

Toimipiste

Vaihe 3

Tasoryhmä

Vaihe 4

Ajankohta

Vaihe 5

Aiheet

Harrastusryhmä

Toimipiste

Ajankohta

Tasoryhmä

 

Helsinki, Kallio
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
LeiriAnimaatioleiri (11-16 v.)
Helsinki, Kallio
ti 18.10.
Turku, Lonttinen
sunnuntai klo 14-16
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
LeiriEV3-ohjelmointi ja vahva mekaniikka -leiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
ke 19.10.
Helsinki, Kivikko
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Hämeenlinna
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Jyväskylä
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kuopio
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Lappeenranta
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 15-16
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Etu-Löytty
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Kynsilehto
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Tampere, Vuores
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vaasa
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Kivistö
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Lintuvaara
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kivikko
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Pasila
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Pasila
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Vuosaari
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kaarina, Piispanristi
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kaarina, Piispanristi
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Martti
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
lauantai klo 11-12
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Olari
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
lauantai klo 14-15
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Pori
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Tampere, Vuores
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Täynnä
Helsinki, Herttoniemi
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kivikko
torstai klo 19-20
Jatkoryhmä
Täynnä
Espoo, Perkkaa
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Lappeenranta
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 16-17
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Kynsilehto
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vaasa
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
tiistai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Kivistö
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Lehtisaari
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Vuosaari
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Martti
keskiviikko klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
perjantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
maanantai klo 19-20
Jatkoryhmä
Täynnä
Helsinki, Kallio
torstai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
torstai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
keskiviikko klo 16-17
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
torstai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
lauantai klo 13-14
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
tiistai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
maanantai klo 17-18
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
torstai klo 16-17
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
lauantai klo 13-14
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
tiistai klo19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
keskiviikko klo 17-18
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
tiistai klo 17-18
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
torstai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
LeiriPeliohjelmointileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
ke-to 19.-20.10.
LeiriPeliohjelmointileiri (7-12v)
Espoo, Olari
ma-ti 17.-18.10.
LeiriPeliohjelmointileiri (7-12v)
Turku , Lonttinen
ma-ti 17.-18.10.
LeiriScratch & IoT peliohjelmointileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
pe 21.10.
LeiriScratch & IoT peliohjelmointileiri (7-12v)
Espoo, Olari
ke 19.10.
Espoo, Olari
lauantai klo 14-15
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
torstai klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
keskiviikko klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Ohjattu verkko-opetus
maanantai klo 17-18
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt

Tutustu Tiedekoulun oppimispolkuihin

Ohjelmointi

Ohjelmointi ›

Robotiikka

Robotiikka ›

Luonnontieteet

Luonnontieteet ›

Seuraa meitä somessa