Robotiikka

Kiinnostaako pitkäkestoinen harrastus mekaniikan ja robotiikan parissa? Haluatko oppia mekaniikan käsitteitä ja perusrakenteita? Vai oletko jo kenties kiinnostunut vahvasta mekaniikasta ja sen ohjelmoinnista?

Lähde mukaan läsnäopetuksen ryhmään!

Valikosta näe myös kesän Roboleirit.

Lukuvuoden 2022 - 2023 harrastusryhmät

Syyslukukausi on pyörähtänyt käyntiin elokuussa viikolla 34, jes! Lukkarista näet ajankohdat ja toimipisteet.

Huom! Olethan yhteydessä info@tiedekoulu.fi jos vielä olet kiinnostunut aloittamaan syyslukukauden ryhmissä.

Kevätlukukauden uusien, alkavien ryhmien ilmoittautuminen aloitetaan marraskuussa 2022.

Valitse ryhmä

Vaihe 1

Kaupunki

Vaihe 2

Toimipiste

Vaihe 3

Tasoryhmä

Vaihe 4

Ajankohta

Harrastusryhmä

Toimipiste

Ajankohta

Tasoryhmä

 

Makerspace (11+v.)
Turku, Lonttinen
keskiviikko klo 19-20.30
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
LeiriMekaaniset menopelit-leiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
ke 19.10.
Hämeenlinna
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Jyväskylä
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Täynnä
Jyväskylä
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kuopio
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Lappeenranta
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Etu-Löytty
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Kynsilehto
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Tampere, Vuores
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Tampere, Vuores
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vaasa
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vaasa
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Kivistö
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Kivistö
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
keskviikko klo 17-18
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Olari
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Lintuvaara
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Lintuvaara
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Perkkaa
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
lauantai klo 12-13
Perusryhmä
Täynnä
Helsinki, Kivikko
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Pasila
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Pasila
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Vuosaari
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kaarina, Piispanristi
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kaarina, Piispanristi
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Martti
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
tiistai klo 16-17
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
perjantai klo 16-17
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
lauantai klo 11-12
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kivikko
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Pori
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Perkkaa
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Herttoniemi
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Lappeenranta
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Kynsilehto
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Minirobottikerho 2lk1 (5-6v.)
Espoo, Olari
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Täynnä
Minirobottikerho 2lk1 (5-6v.)
Espoo, Olari
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Täynnä
Espoo, Perkkaa
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Täynnä
Helsinki, Kallio
torstai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Lehtisaari
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Vuosaari
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kaarina, Piispanristi
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Hämeenlinna
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Jyväskylä
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kuopio
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Lappeenranta
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Etu-Löytty
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Kynsilehto
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Tampere, Vuores
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Täynnä
Vaasa
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Kivistö
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Kivistö
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Tampere, Vuores
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Jyväskylä
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Lintuvaara
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Lintuvaara
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
lauantai klo 12-13
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Perkkaa
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Täynnä
Helsinki, Kallio
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kivikko
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Täynnä
Helsinki, Pasila
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Pasila
keskiviikkoklo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Vuosaari
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kaarina, Piispanristi
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Täynnä
Kaarina, Piispanristi
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Martti
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Täynnä
Turku, Lonttinen
perjantai klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
lauantai klo 12-13
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Olari
maanantai klo19-20
Perusryhmä
Täynnä
Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Perkkaa
maanantai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Pori
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Tampere, Vuores
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Täynnä
Vaasa
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Herttoniemi
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Täynnä
Jyväskylä
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Oulu, Kynsilehto
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Myyrmäki
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Vantaa, Kivistö
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
tiistai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kivikko
torstai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Lehtisaari
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Vuosaari
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Kaarina, Piispanristi
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Martti
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
tiistai klo 19-20
Jatkoryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Espoo, Olari
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
tiistai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 19-20
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
Turku, Lonttinen
perjantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Ilmoittautuminen päättynyt
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
ma-ti 17.-18.10.
Täynnä
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
to-pe 20.-21.10.
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Turku, Lonttinen
ma-ti 17.-18.10.
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
17.-18.10. ma-ti
Täynnä

Tutustu Tiedekoulun oppimispolkuihin

Ohjelmointi

Ohjelmointi ›

Robotiikka

Robotiikka ›

Luonnontieteet

Luonnontieteet ›

Seuraa meitä somessa