Robotiikka

Kiinnostaako pitkäkestoinen harrastus mekaniikan ja robotiikan parissa? Haluatko oppia mekaniikan käsitteitä ja perusrakenteita? Vai oletko jo kenties kiinnostunut vahvasta mekaniikasta ja sen ohjelmoinnista?

Lähde mukaan läsnäopetuksen ryhmään!

Valikosta näe myös kesän Roboleirit.

Ilmoittaudu lukuvuodelle 2022–2023

Syyslukukausi pyörähtää käyntiin elokuussa viikolla 34, jes! 

Valitse ryhmä

Vaihe 1

Kaupunki

Vaihe 2

Toimipiste

Vaihe 3

Tasoryhmä

Vaihe 4

Ajankohta

Harrastusryhmä

Toimipiste

Ajankohta

Tasoryhmä

 

Espoo, Lintuvaara
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Makerspace (11 +v.)
Espoo, Olari
maanantai klo 19-20.30
Perusryhmä
Makerspace (11+v.)
Turku, Nummi
keskiviikko klo 19-20.30
Perusryhmä
LeiriMekaaniset menopelit-leiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
6.-8.6. (ma-ke)
LeiriMekaaniset menopelit-leiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
15.-17.6. (ke-pe)
LeiriMekaaniset menopelit -leiri (7-13 v.)
Espoo, Olari
22.-23.6. (ke-to)
LeiriMekaaniset menopelit -leiri (7-13 v.)
Turku, Nummi
3.-5.8. (ke-pe)
Hämeenlinna
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Hämeenlinna
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Joensuu
maanantai 17-18
Perusryhmä
Joensuu
lauantai 12-13
Perusryhmä
Jyväskylä
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Jyväskylä
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Jyväskylä
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Kuopio
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Kuopio
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Lappeenranta
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Lappeenranta
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Lappeenranta
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Oulu, Etu-Löytty
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Oulu, Etu-Löytty
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Oulu, Kynsilehto
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Oulu, Kynsilehto
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Pori
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Pori
lauantai klo 12-13
Perusryhmä
Tampere, Pispala
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Tampere, Pispala
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Tampere, Vuores
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Tampere, Vuores
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Vaasa
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Vaasa
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Vaasa
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Lintuvaara
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Lintuvaara
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Olari
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Herttoniemi
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
perjantai klo 16-17
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
lauantai klo 11-12
Perusryhmä
Helsinki, Kivikko
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Kivikko
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Lehtisaari
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Vuosaari
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Vuosaari
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Kaarina, Piikkiö
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Kauniainen
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Kauniainen
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Kauniainen
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Turku, Martti
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Turku, Martti
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Turku, Martti
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Turku, Nummi
tiistai klo 16-17
Perusryhmä
Turku, Nummi
perjantai klo 16-17
Perusryhmä
Turku, Nummi
lauantai klo 11-12
Perusryhmä
Lahti
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Lahti
keskiviikko klo 17-18
Perusryhmä
Lahti
torstai klo 17-18
Perusryhmä
Hämeenlinna
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Herttoniemi
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Kuopio
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Lappeenranta
torstai klo 17-18
Jatkoryhmä
Oulu, Kynsilehto
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Pori
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Vantaa, Kivistö
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Vantaa, Myyrmäki
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
tiistai klo 17-18
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Espoo, Perkkaa
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Herttoniemi
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Kallio
torstai klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Kallio
lauantai klo 12-13
Jatkoryhmä
Helsinki, Kivikko
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Lehtisaari
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Vuosaari
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Kaarina, Piikkiö
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Kaarina, Piispanristi
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Turku, Martti
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Hämeenlinna
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Hämeenlinna
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Joensuu
lauantai 13-14
Perusryhmä
Joensuu
maanantai 18-19
Perusryhmä
Jyväskylä
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Jyväskylä
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Kuopio
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Kuopio
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Lappeenranta
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Lappeenranta
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Lappeenranta
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Oulu, Etu-Löytty
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Oulu, Etu-Löytty
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Oulu, Kynsilehto
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Pori
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Pori
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Tampere, Pispala
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Tampere, Pispala
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Tampere, Vuores
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Vaasa
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Vaasa
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Vaasa
lauantai klo 14-15
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Vantaa, Myyrmäki
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Lahti
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Lahti
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
maanantai klo 17-18
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
lauantai klo 14-15
Perusryhmä
Espoo, Lintuvaara
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Espoo, Lintuvaara
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Espoo, Olari
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 12-13
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Espoo, Perkkaa
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Herttoniemi
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
torstai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
perjantai klo 17-18
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
lauantai klo 14-15
Perusryhmä
Helsinki, Kivikko
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Kivikko
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Lehtisaari
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
keskiviikkoklo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Pasila
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Vuosaari
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Vuosaari
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Kaarina, Piikkiö
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Kaarina, Piispanristi
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Kauniainen
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Kauniainen
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Kauniainen
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Turku, Martti
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Turku, Martti
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Turku, Martti
torstai klo 18-19
Perusryhmä
Turku, Nummi
tiistai klo 17-18
Perusryhmä
Turku, Nummi
perjantai klo 17-18
Perusryhmä
Turku, Nummi
lauantai klo 12-13
Perusryhmä
Hämeenlinna
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Oulu, Kynsilehto
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Pori
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Tampere, Vuores
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Vaasa
maanantai klo 18-19
Perusryhmä
Vantaa, Kivistö
keskiviikko klo 18-19
Perusryhmä
Espoo, Olari
tiistai klo 19-20
Perusryhmä
Helsinki, Herttoniemi
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Helsinki, Kallio
lauantai klo 13-14
Perusryhmä
Lahti
tiistai klo 18-19
Perusryhmä
Tampere, Pispala
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Jyväskylä
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Kuopio
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Lappeenranta
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Oulu, Kynsilehto
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Vaasa
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Vantaa, Myyrmäki
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Vantaa, Kivistö
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
maanantai klo 17-18
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
lauantai klo 11-12
Jatkoryhmä
Helsinki, Herttoniemi
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Helsinki, Kallio
tiistai klo 19-20
Jatkoryhmä
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 17-18
Jatkoryhmä
Helsinki, Kivikko
torstai klo 18-19
Jatkoryhmä
Helsinki, Lehtisaari
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Helsinki, Vuosaari
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Kaarina, Piikkiö
maanantai klo 18-19
Jatkoryhmä
Kaarina, Piispanristi
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Turku, Martti
keskiviikko klo 18-19
Jatkoryhmä
Turku, Nummi
tiistai klo 18-19
Jatkoryhmä
Espoo, Olari
maanantai klo 17-18
Syventävä ryhmä
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 18-19
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
tiistai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Espoo, Olari
maanantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
Helsinki, Kallio
keskiviikko klo 19-20
Syventävä ryhmä
Turku, Nummi
perjantai klo 18-19
Syventävä ryhmä
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
6.-7.6. (ma-ti)
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
13.-15.6. (ma-ke)
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Espoo, Olari
29.-30.6. (ke-to)
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
20.-21.6. (ma-ti)
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
1.-3.8. (ma-ke)
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
15.-16.6. (ke-to)
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Helsinki, Kallio
8.-10.6. (ke-pe)
Täynnä
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Turku, Nummi
13.-14.6. (ma-ti)
LeiriRobottileiri (7-12 v.)
Turku, Nummi
27.-29.6. (ma-ke)

Tutustu Tiedekoulun oppimispolkuihin

Ohjelmointi

Ohjelmointi ›

Robotiikka

Robotiikka ›

Luonnontieteet

Luonnontieteet ›

Seuraa meitä somessa